Slovenska kadrovska zveza je vseslovenska organizacija, ki povezuje 14 društev za kadrovsko dejavnost – 13 regionalnih in eno študentsko. Trenutno v njej deluje več kot 700 članov.
Strateški cilji
- Uveljavili bomo mednarodno primerljive standarde in njihovo certificiranje.
- Razvijati center za izmenjavo dobrih praks, mreženje ter sooblikovanje
- Skrbimo za izobraževanje in razvoj kadrovskih strokovnjakov.
- Postati kredibilni sogovornik širši javnosti na področju dela z ljudmi
- Oblikujemo nove rešitve na področju dela z ljudmi
Vizija
Z razvijanjem ljudi soustvarjamo družbo.
Poslanstvo
Povezujemo strokovnjake za delo z ljudmi, da bi razvijali sebe, svoje sodelavce in stroko ter profesionalno in etično prispevali k razvoju družbe in gospodarstva.
14
društev
700
članic in članov
Vodstvo
Nadzorni odbor
- Jože Glazer
- Vanda Pečjak
- Branka Škulj Nussdorfer
Častno razsodišče
- Dragica Ferbežar
- Slavica Glavan
- Ana Lozar
Strokovni svet
Slovenska kadrovska zveza je ustanovila Strokovni svet SKZ zlasti z namenom krepitve strokovne funkcije kadrovske zveze pri obravnavanju temeljnih strokovnih vprašanj s področja kadrovske dejavnosti, identifikacije, izoblikovanja in posredovanja strateških razvojnih tem kadrovskim strokovnjakom.
Slovenska kadrovska zveza od leta 2000 podeljuje plakete in priznanja za dosežke na področju kadrovske dejavnosti, kadrovskega managementa in kadrovske stroke, ki so širšega družbenega pomena in prispevajo k napredku strokovnega in vodstvenega dela na kadrovsko izobraževalnem področju v organizacijah in društvih za kadrovsko dejavnost.
Zgodovina
Svoje korenine ima v letu 1981, ko je s strani regionalnih društev za kadrovsko dejavnost prišla pobuda za ustanovitev Zveze društev za kadrovsko dejavnost Slovenije (ZDKDS). Za povezovanje kadrovskih delavcev in za njihov razvoj je pomembno poudariti tudi to, da je kar nekaj društev delovalo že v 70. letih. S povezovanjem v zvezo na ravni države je nastal pomemben premik tako v načinu dela kot tudi v močnem angažiranju za organizacijo strokovnih srečanj, letnih konferenc in študijskih posvetov za vsa delovna področja delovanja kadrovskih strokovnjakov.
Od 16. 3. 2011 ima zveza uradno registrirano novo ime, Slovenska kadrovska zveza (SKZ).
Področja delovanja
Vse tematike kot tudi odprte sistemske dileme o različnih zakonih, ki urejajo populacijo zaposlenih, nezaposlenih, upokojenih, so bile na dogodkih Zveze vedno osvetljene tako s teoretičnega kot tudi s praktičnega vidika. Izmenjava dobrih praks je bila odlična priložnost za praktike, da se učijo pri najboljših, odlična priložnost tudi za akademike in oblikovalce zakonov, da spoznajo, kako diha praksa in kako je možno z drugačnim pristopom izvedbo predpisov tudi izboljšati.
V svoji zgodovini je kadrovska zveza prešla skozi različne oblike delovanja in upravljanja. V letu 2010 smo s projektom Prenova kadrovske zveze zasnovali večje organizacijske spremembe, prenovili statut, spremenili ime in posodobili tudi informacijsko platformo za naše boljše obveščanje in kontaktiranje s člani. Tako je pred nami tudi nova spletna stran, ki bo omogočila večjo dostopnost, vabljiv način uporabe in boljše medsebojno komuniciranje.
SKZ je aktivna tudi v mednarodnem merilu. Od leta 1999 je polnopravna članica evropske zveze EAPM. Več kot 20 let sodeluje in soorganizira mednarodno srečanje kadrovskih menedžerjev Avstrije, Italije in Slovenije, ALPE ADRIA.
Mednarodno sodelovanje
Slovenska kadrovska zveza je aktivna tudi v mednarodnem merilu. Od leta 1999 je polnopravna članica evropske zveze EAPM. Več kot 20 let sodeluje in soorganizira mednarodno srečanje kadrovskih menedžerjev Avstrije, Italije in Slovenije, ALPE ADRIA.